Az eBee-t elsősorban nagy sebességű repülése és nagy felbontású kamerája tetté ismerté. A 2D orto-mozaikok és 3D modellek készítésére alkalmas eszközt már magyar földmérő vállalkozás is használja.
A legújabb eBee RTK tulajdonképpen azt az utat követi, melyet jó két éve a Mavinci kezdett járni. Akkor a német cég Sirius nevű drónjába épített be - a világon elsőként - egy két-frekvenciás, Topcon GNSS-vevőt, mely (egy földi RTK GNSS állomást használva) lehetővé tette a földi illesztőpontok (GCP-k) mellőzésével is, a néhány centiméter pontos kamera-pozíció meghatározást. Ez jelentős megtakarítást okoz a felmérési projektben, hiszen annak, hagyományosan, egyik legköltségesebb része a GCP-k mérése. RTK GPS-t, RTK GNSS-t használva viszont (bizonyos terület nagyságig), az illesztőpontok mérésére nincs szükség! Nem csoda, hogy az időközben a Topcon Disztirbutor Hálózata által forgalmazott és SiriusPRO névvel illetett német drón óriási piaci sikereket aratott. Ma már szinte minden európai országban, így Hazánkban is használják a Mavinci/Topcon SiriusPRO-t.
A 73 dkg súlyú, 96 cm fesztávolságú, csupaszárny elrendezésű eBee RTK helymeghatározási pontossága a SenseFly szerint nem rosszabb, mint 3 cm 2D-ben, illetve 5 cm 3D-ben. A repcsi egyébként mintegy 40 percet képes a levegőben tölteni, tipikus utazó (munka) sebessége pedig 40-90 km/óra. A dront ellátták légi ütközést elkerülő rendszerrel és természetesen tartozik hozzá egy automatikus, 3D-repüléstervező szoftver is. A SenseFly-t a gyártó szerint 45 km/órás maximális szélsebességig lehet használni, az automatikus leszállás pontossága pedig 5 méter körüli.
További információk: www.sensefly.com